Kalisz. „W obiektywie. Spotkania istotne. Edycja druga”

i

Autor: OKP Wieża Ciśnień w Kaliszu

sztuka kultura wystawy rozmowy

Kalisz. „W obiektywie. Spotkania istotne. Edycja druga”

2023-03-16 16:05

To będą cztery dni z filmem, fotografią, warsztatami i wystawami. W Kaliszu już po raz drugi odbędą się „Spotkania istotne”, które potrwają aż cztery dni. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 30 marca i potrwa do niedzieli, 2 kwietnia.

To będzie prawdziwe święto sztuk wizualnych w Kaliszu. W dniach 30.03-02.04 warto odwiedzić Wieżę Ciśnień i Akcelerator Kultury, gdzie odbędzie się wydarzenie pod nazwą „W obiektywie. Spotkania istotne. Edycja druga”. Uczestnicy mogą liczyć na wiele ciekawych artystycznych przedsięwzięć związanych m.in. z fotografią czy filmem. Wśród zaproszonych gości m.in. Franciszek Ammer, Jacek Bławut czy Piotr Dumała.

Te spotkania są po to, żebyśmy mogli się spotykać na żywo z istotnymi ludźmi i pytać o różne rzeczy. Zaczniemy w czwartek spotkaniem z Franciszkiem Ammerem. Jeszcze tego samego dnia odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Jacek Bławuta „Ostatni raz kawaler” z 2010 r. Film o wybitnym polskim aktorze Janie Nowickim. W piątek wernisaż wystawy pokonkursowej „W obiektywie 22” - otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. W sobotę od rana organizujemy warsztaty filmowe. Natomiast po południu planujemy projekcję filmów animowanych Piotra Dumały i spotkanie z nim. W niedzielę odbędą się warsztaty animacji - Mówi Piotr Bigora, dyrektor Wieży Ciśnień, która organizuje wydarzenie

Spotkania odbędą się w Wieży Ciśnień i w Akceleratorze Kultury. Wstęp wolny.​

Harmonogram wydarzeń:

30.03.2023 r. Akcelerator Kultury

17:00 Spotkanie z Frankiem Ammerem - absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat współtworzy wrocławski TIFF Festival.

18:30 Projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Jacek Bławuta “Ostatni raz kawaler” z 2010 r. Film o wybitnym polskim aktorze Janie Nowickim.

31.03.2023 r. Wieża Ciśnień

18:30 Wernisaż wystawy pokonkursowej “W obiektywie ‘22” - otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

1.04.2023 r. Akcelerator Kultury

11:00 - 15:30 Odbędą się warsztaty filmowe, prowadzenie - Tomasz Wojciechowski, wyróżniany i nagradzany w konkursach reportażysta. Wstęp na zajęcia jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

17:00 Projekcja filmów animowanych Piotra Dumały.

18:30 Spotkanie z Piotrem Dumałą, reżyserem, scenarzystą filmów animowanych, scenografem filmów fabularnych.

2.04.2023 r. Akcelerator Kultury

11:00 - 15:30 Odbędą się warsztaty animacji, prowadzenie - Daria Kopiec reżyserka filmowa i teatralna. Absolwentka PWSFTviT w Łodzi oraz AT w Warszawie.

17:00 Pokaz filmu w reżyserii Jacka Bławuta “Jeszcze nie wieczór” o pobycie Jerzego, gwiazdy kina w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Spotkanie z Jackiem Bławutem, operatorem, reżyserem filmów dokumentalnych.

QUIZ. Z tego słyną Kielce! Znane marki, firmy i produkty. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 8
Z czego w latach 1938-70 słynęła najbardziej kielecka fabryka SHL?
Źródło: Kalisz. „W obiektywie. Spotkania istotne. Edycja druga”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE