parowozownia

i

Autor: UM Ostrów

Jest wykonawca! Rusza remont boisk "Za parowozownią" w Ostrowie

2021-07-13 11:26

Udało się po drugim przetargu. Jest wykonawca, jest umowa. Ostrów rusza z kompleksowym remontem boisk "Za Parowozownią". Obiekt ma doczekać się m.in. certyfikowanego boiska ze sztuczną nawierzchnią i niezbędnej infrastruktury. Prace wykona firma z Warszawy. Miasto zapłaci ponad 5, 5 miliona złotych.

Zgodnie z projektem, na zdegradowanym terenie w rejonie ulic: Okólnej, Składowej i Kilińskiego powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią, wybudowana zostanie też niezbędna infrastruktura. Plan jest taki, by już w przyszłym roku młodzi ostrowscy piłkarze mogli korzystać z nowoczesnego boiska.

Tak, jak zapowiadaliśmy, kultowy, jednak mocno zdegradowany ostrowski stadion będzie zmieniał się w nowoczesne centrum treningowe. Zastosowane tu rozwiązania wykorzystywane są w tego typu obiektach przez największe krajowe kluby piłkarskie. Interesowaliśmy się nimi, ponieważ chcieliśmy, by stadion „Za parowozownią” spełniał najwyższe standardy umożliwiające uprawianie sportu naszym młodym sportowcom. Chcemy zapewnić im najlepsze warunki, tak, by ich umiejętności rozwijały się w sposób właściwy i dynamiczny. Chcemy też spełnić ich marzenia o graniu i trenowaniu na pięknym, nowoczesnym obiekcie. Młodzi ostrowscy piłkarze czekają na niego wiele lat.

mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Miasta.

„Za parowozownią” w pierwszym etapie prac wybudowane zostanie boisko z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 115m x 75m (pole gry 105m x 68m) wraz z pełną infrastrukturą – to przyłącze i instalacja wodociągowa, przyłącze i kanalizacja deszczowa, przyłącze i kanalizacja sanitarna oraz instalacja elektryczna – w tym oświetlenie oraz monitoring. Wykonawca zadba też o właściwe ogrodzenie tego terenu. Powstanie tu ogrodzenie panelowe o długości 830 m.b., ogrodzenie betonowe długości 260 m.b., ogrodzenie z siatki przeciwpyłowej długości 40 m.b., a także piłkochwyty długości 350 m.b.

Wykonawca na plac budowy ma wejść w ciągu miesiąca. Całość ma być gotowa za rok.

Raport z anteny 13.07, godz.10