gra

i

Autor: Ostrzeszowskie Centrum Kultury

Gra terenowa i bieg na orientacje - tak Ostrzeszów będzie obchodził Święto Niepodległości

2021-11-02 13:04

Z okazji Święta Niepodległości w Ostrzeszowie zorganizowana zostanie tradycyjnie gra terenowa. W tym roku odbędzie się ona pod nazwą "Skarb Ostrzeszowa". I jak sam tytuł wskazuje uczestnicy będą musieli znaleźć skarb. Wcześniej, bo już 7 listopada w Kobylej Górze będzie można także wystartować w biegach na orientacje "Rajdzie Małkowskiego". Szczegóły poniżej.

7 listopada, a więc w najbliższą niedziele w Kobylej Górze odbędzie się Rajd Małkowskiego, czyli bieg na orientację w okolicach Zalewu Blewązka. Będą dwie trasy dla kategorii: GRUPOWEJ oraz OPEN. Uczestnicy startujący w rajdzie będą mieli okazję poznać historie harcerstwa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00. Start przy Drewnianej Chałupie. Biuro zawodów będzie czynne już od godziny 10:00.

11 listopada natomiast w Ostrzeszowie odbędzie się gra terenowa "Skarb Ostrzeszowa". W tym roku harcerze zapraszają do miejsc mniej znanych mieście. Jak zawsze będzie dużo zagadek i tajemniczych postaci, które będą dawały wskazówki jak dotrzeć do "ostrzeszowskiego skarbu". 

Jak co roku, zgłoszenia przyjmujemy w dwóch, podstawowych kategoriach: "Rekrut" - gracze początkujący, którzy wraz ze swymi rodzinami rozpoczynają swoją przygodę z grami miejskimi lub preferują łatwiejszą formę zabawy. "Weteran" - gracze doświadczeni, którzy są silnie zdeterminowani, aby odnaleźć Skarb Ostrzeszowa. Wyróżniamy również klasyfikacje “Harcerską”. Patrole powinny liczyć od 2 do 6 osób.

Informuje Ostrzeszowski Obwód Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, organizator eventu.

Na grę wcześniej trzeba się zapisać. LINK -> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7P061OvUyIXZ8oR1JYocMpOnaqLSUP57QbLpWm9U-15Lmlg/viewform

Gra miejska "Skarb Ostrzeszowa" startuje o godzinie 14:00. Poleca Radio Eska.

Źródło: Gra terenowa i bieg na orientację - tak Ostrzeszów będzie obchodził Święto Niepodległości