flagi powstania

i

Autor: starostwo powiatowe

Flagi zwycięskiego powstania w Ostrowie

2021-12-24 9:04

Zabierzcie flagę i powieście na domu. Powstańcze chorągwie pojawiły się przed Starostwem Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim.

A powód do dumy i świętowania jest, bo w poniedziałek przypada 103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jedynego w naszej historii zwycięskiego zrywu.

Zaangażowanie wielu sprawiło, że rocznica wybuchu powstania, jedynego zwycięskiego w naszej historii stała się świętem narodowym. Ogromna w tym zasługa marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, który zawsze był orędownikiem pełnego honorowania tego wydarzenia - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

flagi powstania

i

Autor: starostwo powiatowe Paweł Rajski, Ewa Matecka, Roman Pacholczyk

Święto jest w poniedziałek, ale postanowiliśmy zafunkcjonować już wcześniej. Zamówiliśmy 500 powstańczych flag dla mieszkańców. Przygotowaliśmy specjalny event, na który zaprosiliśmy też dyrektorów jednostek, samorządowców, parlamentarzystów. Chcieliśmy podkreślić rolę powstania w historii kraju - dodaje starosta.

flagi powstania

i

Autor: starostwo powiatowe

Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku w Poznaniu. Od 2021 roku decyzją prezydenta RP dzień ten jest świętem państwowym.

flagi powstania

i

Autor: starostwo powiatowe
Sonda
W jakim gronie spędzasz Wigilię?