żużel

Autor: Arged Malesa TŻ Ostrovia

Dobry występ ostrowianina w nowych, żużlowych rozgrywkach

2022-06-28 8:15

Na szóstym miejscu zakończyła się rywalizacja dla Arged Malesy TŻ Ostrovii w nowych rozgrywkach Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. Obok Gracjana Szostaka rywalizowali młodzi zawodnicy wypożyczeni z Grudziądza.

II rundę Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc wygrała drużyna Unii Leszno. TŻ Ostrovia z Gracjanem Szostakiem na czele zajęła 6. miejsce. W biało-czerwonych barwach rywalizowali młodzi zawodnicy wypożyczeni z Grudziądza.

Brakowało niewiele, żeby Szostak zdobył komplet punków, ale pomylił się w 18. biegu i rywalizacje zakończył z dorobkiem 10 oczek.

Ogólnie nie było źle, poza tym jednym wyścigiem, kiedy to zrobiłem świecę na starcie. Opanowałem motocykl i próbowałem jeszcze powalczyć na dystansie - mówi Gracjan Szostak, zawodnik TŻ Ostrovii.

A kolejna dawka żużlowych emocji już w czwartek, 30. czerwca. Młodzi zawodnicy Arged Malesy TŻ Ostrovii zmierzą się w IV. ćwierćfinałowej rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Start spotkania o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Medialnie ostrowskich żużlowców wspiera Radio Eska.