Boże Podwórko po remoncie

i

Autor: UM Ostrów/ mat. prasowe

"Boże Podwórko" po modernizacji. Jest nowocześnie i kolorowo

2021-01-04 12:50

"Boże Podwórko" zyskało nowy blask! Po zakończonej modernizacji miejsce stało się kolorowe i zyskało ciekawe wyposażenie z którego będą mogły korzystać teraz dzieci i młodzież. Remont "Bożego Podwórka" był jednym z zadań w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku.

Piaskownica, kosz do gry w koszykówkę, urządzenie sprawnościowe do wspinania, mural w niebańskim klimacie, ławeczki i nasadzenia zieleni - to wszystko znalazło się w planie modernizacji świetlicy "Boże Podwórko". Prace zostały już zakończone a dzieci i młodzież mogą cieszyć się z odnowionego miejsca spotkań.

Dzieci bardzo się cieszą z efektów przeprowadzonej modernizacji. Odkąd zobaczyli mural z niebem mówią, że są aniołami. Estetyka tego placu zabaw zmieniła się diametralnie – to już nie jest szare, smutne miejsce. Od kilku dni zaglądają do nas ostrowianie, by zobaczyć rezultaty modernizacji i podkreślić, że głosowali na tę inwestycję. To miłe

Mówi Ewa Konieczna, kierownik świetlicy i pomysłodawca inicjatywy. Zadanie „Boże Podwórko” – modernizacja istniejącego miejsca spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży” zajęło drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji OBO w kategorii zadań ogólnomiejskich dużych. Ostrowianie oddali na to zadanie 1120 głosów. Całość zadania kosztowała 159 187,68 złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE