Boże Podwórko po remoncie

i

Autor: UM Ostrów/ mat. prasowe

"Boże Podwórko" po modernizacji. Jest nowocześnie i kolorowo

2021-01-04 12:50

"Boże Podwórko" zyskało nowy blask! Po zakończonej modernizacji miejsce stało się kolorowe i zyskało ciekawe wyposażenie z którego będą mogły korzystać teraz dzieci i młodzież. Remont "Bożego Podwórka" był jednym z zadań w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku.

Piaskownica, kosz do gry w koszykówkę, urządzenie sprawnościowe do wspinania, mural w niebańskim klimacie, ławeczki i nasadzenia zieleni - to wszystko znalazło się w planie modernizacji świetlicy "Boże Podwórko". Prace zostały już zakończone a dzieci i młodzież mogą cieszyć się z odnowionego miejsca spotkań.

Dzieci bardzo się cieszą z efektów przeprowadzonej modernizacji. Odkąd zobaczyli mural z niebem mówią, że są aniołami. Estetyka tego placu zabaw zmieniła się diametralnie – to już nie jest szare, smutne miejsce. Od kilku dni zaglądają do nas ostrowianie, by zobaczyć rezultaty modernizacji i podkreślić, że głosowali na tę inwestycję. To miłe

Mówi Ewa Konieczna, kierownik świetlicy i pomysłodawca inicjatywy. Zadanie „Boże Podwórko” – modernizacja istniejącego miejsca spotkań i zabaw dla dzieci i młodzieży” zajęło drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji OBO w kategorii zadań ogólnomiejskich dużych. Ostrowianie oddali na to zadanie 1120 głosów. Całość zadania kosztowała 159 187,68 złotych.