Autor: fb BM STAL

Koszykówka

BM STAL i kibice odfrunęli. Wygrana z liderem

2024-04-15 11:14

Dwie i pół godziny gry i wielkie zwycięstwo w 3mk Arena. W niedzielę wieczorem BM STAL Ostrów pokonała Anwil Włocławek 89:87. Wyrównana, zażarta walka sprawiła, że po czterech kwartach był remis, a o wyniku zdecydowała dogrywka.

Przy niesamowitym dopingu kibiców Stalówka pokonała lidera tabeli Orlen Basket Ligi i wskoczyła na 4 miejsce w zestawieniu.

Bardzo nam było to zwycięstwo potrzebne - mówi trener BM Andrzej Urban: To był mecz na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny na poziomie play offowym świetnie się spisały, choć każdy miał lepsze i gorsze momenty. Z naszej perspektywy cieszy, że poprawiliśmy obronę.

bm

Pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy to walka. Mecz bardzo ciężki, fizyczny i wyrównany. Każdy dał z siebie wszystko i zostawił serce na parkiecie. Duzy szacunek dla drużyny z Włocławka, bo przyjechali bardzo zmotywowani. Wszyscy widzieliśmy, że to był mecz potrójnej wartości i cieszymy się z tego zwycięstwa, bo nie było ono łatwe - mówi Tomasz Gielo

Kolejny mecz BM STAL rozegra już w czwartek też u siebie. Podejmować będzie Polski Cukier Lublin. Start o 17.30 a patronem medialnym jest Radio Eska.