mzgm

i

Autor: um ostrów

Miasto

Blok przy Klasztornej naprawiony i bezpieczny

2023-09-27 14:29

Mieszkanie naprawione, czeka na powrót najemcy. Mowa o bloku przy Klasztornej w Ostrowie, gdzie w lipcu doszło do pęknięcia i osunięcia się ściany. Lokal został wyremontowany i dopuszczony ponownie do użytku decyzją inspektora budowlanego.

Mamy raport specjalistycznej firmy, który potwierdza, że mieszkańcy są bezpieczni - mówi Andrzej Mazurek, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który odpowiada za całe osiedle. Odwołanie decyzji inspektora budowlanego o zakazie użytkowania tego lokalu było już w połowie lipca. Jednak trochę trwały wszystkie formalności, ale wreszcie to mamy. Dostaliśmy decyzję, która umarza postępowanie dotyczące tego mieszkania, na podstawie wszystkich dokumentów po naprawczych usterki. Jesteśmy w stałym kontakcie z panią, która tam mieszkała. Byłem z głównym wykonawcą w mieszkaniu, które otrzymała z MZGM na czas remontu. Teraz czekamy tylko na sygnał, kiedy będzie można ją przeprowadzić z powrotem do lokalu przy Klasztornej 20.

Blok przy Klasztornej to część osiedla pobudowane w ramach programu dla systematycznych, który w Ostrowie działa od 2008 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE