Do budowy Areny Ostrów zużyto 8 000 ton betonu, 100 ton stali zbrojeniowej, 190 ton stali konstrukcyjnej i położono w niej 61 kilometrów przewodów elektrycznych. Liczby robią wrażenie, tak jak sama hala, która już teraz prezentuje się całkiem okazale. W tym momencie obiekt ukończony jest w około 80%, ale do końca sierpnia będzie już w pełni przystosowany do użytkowania.
Arena Ostrów spełnia jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych, spełnia również najbardziej rygorystyczne wymogi przeciwpożarowe. To co najważniejsze dla kibiców – będzie mogła gościć również koszykarzy, piłkarzy ręcznych i siatkarzy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.
Jednak nie tylko miłośnicy sportu będą zadowoleni. Hala gwarantuje również dobre wrażenia podczas imprez muzycznych i kulturalnych. W miejskim obiekcie zadbano o akustykę i nagłośnienie oraz oświetlenie – które będzie istotne w przypadku transmisji telewizyjnych z hali.
Co ważne, hala widowiskowo-sportowa Arena Ostrów będzie elementem całej spójnej „układanki”. Architektonicznie wpisuje się w w znajdujące się obok hali Centrum Przesiadkowe. Ponadto spójna z tą wizją ma być również, mieszcząca się obok Centrum Przesiadkowego, prywatna inwestycja na terenie byłego PKS. W samej hali zastosowano kolorystykę spójną z identyfikacją wizualną Ostrowa. Krzesełka będą w trzech kolorach – czarnym, czerwonym oraz szarym.
Ile osób będzie mogło oglądać wydarzenia w Arenie Ostrów? Miejsc siedzących jest w sumie 3 086. Po złożeniu trybun mobilnych do hali będzie mogło wejść nawet 5 000 osób.