Akademia Kaliska solidarna z Ukrainą

i

Autor: Akademia Kaliska Akademia Kaliska wstrzymuje współpracęz rosyjskimi uczelniami

Akademia Kaliska solidarna z Ukrainą

2022-03-03 16:47

Nie ma współpracy z rosyjskimi uczelniami. Tak zdecydował senat akademii kaliskiej. Uczelnia ogłosiła też apel do środowisk akademickich i naukowych Federacji Rosyjskiej o stanowcze potępienie wojny i agresji na Ukrainę.

Senat uczelni jednogłośnie przyjął uchwałę.

W związku z zaistniałą sytuacją agresji Rosji na niepodległą Ukrainę Akademia Kaliska wstrzymuje współpracę naukową i dydaktyczną ze wszystkimi uczelniami i instytucjami naukowymi Federacji Rosyjskiej. Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi w Sumach, Czernihowie, Kijowie, czy Lwowie i na podstawie tych informacji z pierwszej ręki wiemy doskonale, jaka tragedia dotknęła naród ukraiński. Naukowcy i studenci, zamiast się kształcić, muszą walczyć z rosyjskim najeźdźcą, a kobiety próbują przetrwać naloty i bombardowania w domach pozbawionych okien. Nie mogliśmy nie zareagować, widząc z jak wielkim dramatem mamy do czynienia.

Mówi rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła.

Akademia Kaliska przygotowała również miejsce dla Ukraińców w Domu Studenta "Bulionik".

PDSS - Test Zespołu Lęku Napadowego

Pytanie 1 z 7
Czy w ciągu ostatniego tygodnia miałeś napady paniki i/lub ich ograniczonych objawów?
Źródło: Akademia Kaliska solidarna z Ukrainą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE