Zima w Toruniu

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Wielkopolska: Opady śniegu i temperatury na minusie! Zima DA O SOBIE ZNAĆ!

2021-01-11 17:00

Synoptycy nie mają wątpliwości - zima pokaże swoje chłodniejsze oblicze! W najbliższych dniach w Wielkopolsce sypnie śniegiem, a do tego temperatury w ciągu dnia będą sporo na minusie. Jakie są prognozy na nadchodzący tydzień? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Zima w Wielkopolsce nie dawała nam tym razem zbyt wielu powodów do narzekań. Owszem, zdarzały się dni, w których padał śnieg. Tak było w Poznaniu, ale też chociażby w Kaliszu czy Ostrowie. Wtedy na ulicach tworzyły się ogromne korki. Dochodziło też do wielu niebezpiecznych sytuacji. Finalnie jednak śnieg w miarę szybko topniał, a ulice stawały się przejezdne. Jednak w najbliższych dniach zima pokaże swoje chłodniejsze oblicze. Tak przynajmniej twierdzą synoptycy. 

Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu

Wielkopolska: Zima pokaże swoje chłodniejsze oblicze! Będzie śnieg i temperatury na minusie

Z danych przedstawianych przez synoptyków wynika, że do końca tygodnia w całym województwie trzeba będzie się liczyć z zimową aurą. We wtorek ma spaść śnieg. Do środy, w ciągu dnia termometry w naszym województwie mają pokazywać temperatury na plusie. W nocy będzie to średnio -3 stopnie Celsjusza. Ma też przelotnie padać śnieg. Ochłodzenie przyjdzie w czwartek. Wtedy w ciągu dnia temperatury będą sięgać maksymalnie -1 stopnia, a w nocy -5. Najzimniejszym dniem będzie czwartek. W nocy -9 stopni, a w ciągu dnia -4. Warto pamiętać, że temperatury odczuwalne zazwyczaj są inne. Przez zimny wiatr odczucie chłodu jest zdecydowanie większe. W najbliższych dniach warto więc pamiętać o ciepłym ubiorze i o zdjęciu nogi z gazu podczas jazdy samochodem. 

QUIZ. Który z tych filmów pojawił się w kinie szybciej? Połowa punktów będzie SUKCESEM!

Pytanie 1 z 20
Który film pojawił się w kinie szybciej?
Źródło: Wielkopolska: Opady śniegu i temperatury na minusie! Zima DA O SOBIE ZNAĆ!