Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu rusza ze zbiórką najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy

i

Autor: pixabay

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu rusza ze zbiórką najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy

2022-02-25 17:53

Potrzebna pomoc dla Ukrainy. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu uruchamia zbiórkę najpotrzebniejszych darów. Rzeczy można przynosić jutro i w niedzielę w godzinach od 09.00-15.00 do siedziby biura Oddziału Rejonowego PCK w Kaliszu przy ul. Dobrzeckiej 2 w Kaliszu.

Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się materiały opatrunkowe i środki do dezynfekcji ran. Oprócz tego potrzebne są  środki higieniczne, podpaski, tampony, chusteczki nawilżane, pasty i szczoteczki do zębów. Zbierana będzie żywność długoterminowa m.in. makarony, ryż, kasze, konserwy itp. Niezbędne są także koce, śpiwory oraz odzież dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Ze względów epidemiologicznych te rzeczy powinny być nowe. Przydadzą się również łóżka polowe.

Oddział Rejonowy PCK w Kaliszu poszukuje również osób, które chciałyby się włączyć w działania wolontariackie. Chętni mogą się kontaktować z biurem OR PCK w Kaliszu.

Quiz. Jaki to był tydzień? [18 lutego 2022]

Pytanie 1 z 10
Po roku oczekiwania KRRiT podjęła decyzję ws. koncesji dla TVN7. Jaki był werdykt?
Źródło: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu rusza ze zbiórką najpotrzebniejszych rzeczy dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE